Zanzibar i jego piękna stolica Stone Town

Przede wszystkim warto odwiedzać nowe miejsca, ponieważ to właśnie one pozwalają nam rozwijać się poprzez poznawanie nowych smaków, tradycji i ludzi. Stone Town jest magicznym miejscem, które pozwoli nam odbyć niesamowitą podróż w nieznane.

Czy warto, odwiedzić Stone Town będąc na Zanzibarze?

Miasto wyróżniają wąskie uliczki, których jest naprawdę wiele. Ulice tworzą labirynt, w którym nietrudno się zgubić, ale to nie przeszkadza mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym to miejsce. Warto dodać, że podczas zwiedzania miasta możemy natknąć się na targ żywności.

Odbywa się on najczęściej wieczorami w pobliżu Forodhani Gardens. Będąc w Stone Town, nie można przegapić Domu Cudów, czyli House of Wonders. Był to pierwszy budynek na Zanzibarze, w którym była winda, woda oraz elektryczność. Właśnie dla tego ten budynek nazwano domem cudów. Warto również poświęcić chwilę na zwiedzanie fortów, których jest całkiem dużo na Zanzibarze. Pierwszy w Stone Town został wybudowany fort Portugalski, który był targiem niewolników. Aktualnie pełni funkcję teatru, w którym można zobaczyć występy miejscowych artystów. Kolejny na liście jest fort Arabski, który jak sama nazwa wskazuje, został zbudowany przez mieszkańców Arabii. Pełnił on funkcję więzienia oraz garnizonu. Kolejną ciekawą atrakcją może być targ niewolników. Jest to pomnik wykonany przez szwedzką artystkę. Ma on na celu upamiętnienie tego miejsca. Warto dodać, że oprócz pomnika można zobaczyć pomieszczenia, w których trzymano niewolników. Niewolnicy byli tam przetrzymywani zazwyczaj przez kilka dni, a następnie trafiali na targ, gdzie zyskiwali nowych właścicieli.

W pomieszczeniu mniej więcej 4 na 5 metrów, znajdowało się około 50 mężczyzn, natomiast w niewiele większym pomieszczeniu, przetrzymywanych było 75 kobiet z dziećmi. Stone Town to magiczne miejsce, które potrafi wywołać gęsią skórkę, ale również zachwycić nas niepowtarzalnymi widokami i historiami.