Madagaskar – wakacje w egzotycznym raju na ziemi

Niespotykana nigdzie indziej przyroda, przepiękne plaże z biały piaskiem i krystalicznie czysta woda. To jedne z licznych powodów, dla których warto wybrać Madagaskar na kierunek swojego wypoczynku.

Ta wyjątkowa kraina każdego roku przyciąga coraz większe grupy turystów z całego świata, którzy na własne oczy chcieliby zobaczyć świat baobabów, lemurów i odpocząć na tropikalnym wybrzeżu. Co warto robić podczas pobytu na tej afrykańskiej wyspie? Podpowiadamy.

Madagaskar – gdzie najlepiej jechać?

Miejscem, które niewątpliwie warto wybrać w celach wypoczynkowych na Madagaskarze, jest wyspa Nosy Be. Dostępne są tam bajeczne plaże, a swoją działalność prowadzi wiele luksusowych hoteli.  To także doskonała baza wypadowa do zwiedzania znajdujących się nieopodal wysepek. Mowa tu o Nosy Iranja czy Nosy Fanihy, Ponadto, łatwo dostać się stąd do innych miejsc na Madagaskarze.

Wybierając się na Nosy Be, z całą pewnością warto odwiedzić takie miejsca jak park zoologiczny Lemuria Land, który zamieszkują setki gatunków kameleonów, lemurów, a także innych dzikich zwierząt. Ponadto, ciekawymi puntami na turystycznej mapie wyspy są również: Święte Drzewo Malgaszów, Andilana Beach (uważana za najpiękniejszą plażę Madagaskaru), Hell- Ville (największe miasto na wyspie z dostępem do portu) oraz Mont Passot (najwyższy szczyt i zarazem punkt widokowy).

Osoby, którym pozwoli na to czas, niewątpliwie powinny udać się również na ląd. Znajduje się tam bowiem słynna Aleja Baobabów, Isalo National Park oraz Park Narodowy Antasibe-  Mantadia. Te miejsca, z całą pewnością zachwycą miłośników zapierających dech w piersiach krajobrazów i pieszych wędrówek.

One thought on “Madagaskar – wakacje w egzotycznym raju na ziemi

Dodaj komentarz