Angkor Wat w Kambodży – niezwykłe miejsce, które warto zobaczyć

Każdego roku wiele osób staje przed trudnym wyborem i zastanawia się, gdzie spędzić wakacje. Decydując się na wakacje poza Europą, warto zwiedzić jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie kompleks świątyń Angkor, jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Azji. Kompleks świątyń znajduje się w Kambodży w pobliżu miejscowości Siem Reap.

Angkor Wat – największy zabytek religijny na świecie

Kambodża jest fascynującym krajem o bogatej kulturze, przyciąga przepięknymi krajobrazami, przyjaznymi ludźmi i monumentalną architekturą. Panuje tam klimat zwrotnikowy monsunowy z dwiema porami roku, mokrą trwającą od czerwca do października i suchą, trwającą od października do maja. Najlepszym okresem na zwiedzanie Angkor Wat są miesiące zimowe, od grudnia do lutego, temperatura przez cały rok utrzymuje się na wysokim poziomie. Angkor Wat w dosłownym tłumaczeniu oznacza „miasto świątyń”, w okresie od IX  do XV wieku miejsce to zamieszkiwało około miliona mieszkańców, było to największe miasto na świecie, jego infrastruktura drogi i kanały rozpościerały się w tamtym okresie na przestrzeni 1000 km. kw. Obecnie zespół świątyń znajduje się na obszarze około 120 km. kw. Kompleks jest duży,dlatego warto skorzystać z opcji zwiedzania zabytków na rowerach, albo tuk-tukach, które można na miejscu wynająć. Płaskorzeźby okalające zewnętrzne mury świątyni wykonane są z niezwykłą precyzją o detale, kompleks świątynny umieszczony jest od 1992 roku na liście UNESCO.

Kompleks Angkor składa się z kilkudziesięciu świątyń, wszystkie z nich są niezwykłymi budowlami wykonanymi przy pomocy ludzkich rąk, jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów archeologicznych do współczesnych czasów.

One thought on “Angkor Wat w Kambodży – niezwykłe miejsce, które warto zobaczyć

Dodaj komentarz