Azja – niedoceniany potencjał turystyczny

Azja to piękny rejon, niestety wciąż niedoceniony. Na całe szczęście turystyka w krajach azjatyckich z roku na rok się rozwija, co pozwala tym państwom na wzbogacenie się. Podróż w ten zakątek świata może stanowić dla niektórych podróż życia, wpływ na to ma egzotyczna natura, fascynująca historia i pyszna kuchnia.

Najkorzystniejszym czasem wyjazdu jest tak zwana pora sucha, czyli okres od października do kwietnia, wtedy też mamy gwarancje pogody, bez gwałtownych ulew, które uniemożliwiłyby nam wyjście z hotelu.

Turystyka w Azji – to warto wiedzieć

Jednym z krajów, które warto odwiedzić decydując się na podróż do Azji, jest Wietnam. Jest to jeden z najbardziej różnorodnych krajów azjatyckich, łączy przeszłość z teraźniejszością.

2/3 tygodnie urlopu to stanowczo za mało, by móc odwiedzić wszystkie miejsce które oferuje ten kraj. Dobrym sposobem na poruszanie się w tym kraju jest zakup lub wypożyczenie motocyklu, który to daje nam możliwość dotarcia w naprawdę wszystkie zakątki tego państwa. Będąc już we Wietnamie nie można ominąć jego stolicy, którą jest Hanoi, jednym z popularnym miejsc w tym mieście, oprócz świątyń i cytadel jest Train Street, jest to bardzo wąska uliczka po której biegną tory kolejowe a zaraz obok stoją domy, kawiarnie i sklepy. Region, który również należy odwiedzić to Cao Bang, tam też podziwiać możemy jeden z największych wodospadów w Azji – Ban Gioc. Kolejnym punktem na liście miejsc we Wietnamie są zapierające dech w piersiach tarasy ryżowe w prowincji Yen Bai, w tym miejscu ewidentnie czuć ducha osobowość Wietnamu.

Zatoka Ha Long to również miejsce którego nie sposób ominąć, około 2000 wysp i wysepek skalnych przyciąga miliony turystów. Wietnam to miejsce, do którego podróż na długo zostanie w naszej pamięci.

One thought on “Azja – niedoceniany potencjał turystyczny

Dodaj komentarz