4 przykłady niesamowitych hoteli z całego świata

Wszyscy bardzo starannie wybierają miejsca noclegowe. Zarówno te, które wynajmuje się na długi okres, jak i ten krótki. Na świecie można znaleźć kilka lub nawet kilkanaście takich hoteli, które zasługują na uwagę ze względu na swoją niezwykłość. Już pobyt w samym takim miejscu stanowić będzie nie lada atrakcję, godną wspomnienia przez wiele lat.

1. Statek na szczycie wysokiego klifu

W Korei Południowej znaleźć można Sun Cruise Resort. W swoim kształcie przypomina on rzeczywiście statek luksusowy, który został umiejscowiony na szczycie wysokiego klifu. Może nie każda osoba może pozwolić sobie na wycieczkę takim statkiem po wodach oceanicznych, ale pobytu w tym hotelu nie można pominąć. W szczególności, że z okien rozpościerają się fantastyczne widoki na okolicę.

2. Nocleg na skraju solniska

Palacio de Sal w Boliwii został umiejscowiony na skraju najwyższego solniska Salar de Uyuni. To, co zasługuje na uwagę to niebagatelnie wysokie ceny, jak również zasady tu obowiązujące. Niech ktoś się nie zdziwi, jeżeli obsługa powie, że nie należy lizać tutaj ścian. Wszystko bowiem wykonane zostało z imponujących bloków soli.

3. Motel-piesek

Dog Bark Park Inn, znajdujący się w Idaho, w Stanach Zjednoczonych, nie jest w stanie ugościć za jednym razem wiele osób. Ale to nic, bowiem na uwagę zasługuje sama konstrukcja tego motelo-pieska. Oto hotel, który ma 9 m wysokości i w swoim kształcie przypomina rasowego Beagla.

4. Podwodny obiekt

Jules Undersea Lodge znajduje się na dnie Szmaragdowej Zatoki na Florydzie. Możliwość noclegu w pokoju, gdzie nad głową rozpościera się woda z różnymi żyjątkami morskimi, jest bezcenna.