3 zalety korzystania z aplikacji do parkowania. Czy już masz ją na swoim telefonie?

Nowoczesne technologie są doceniane zwłaszcza wtedy, kiedy znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jednym z takich praktycznych i coraz bardziej popularnych rozwiązań jest aplikacja mobilna do regulowania należności w strefach płatnego parkowania. Aplikacja na telefon to oczywiście nie tylko narzędzie do opłacania postoju, ale również cała lista innych udogodnień. Dlaczego warto zainstalować aplikację do parkowania?

1.Oszczędność czasu

Za sprawą aplikacji mobilnej oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas. Nie zawsze w strefie płatnego parkowania parkomat jest od razu widoczny, a czasem może być znacznie oddalony od miejsca twojego postoju. Co więcej, parkomaty to urządzenia awaryjne – brak reszty, awaria terminala czy zacięcie papieru przy drukowaniu biletu to scenariusze, które wyprowadzają z równowagi nawet najbardziej opanowanych kierowców.

Opłata za parking w aplikacji wymaga jedynie kilku kliknięć i wyboru odpowiedniej opcji czasowej. Żeby to zrobić, nie musisz nawet opuszczać pojazdu.

2.Oszczędność pieniędzy

Korzystając z aplikacji, płacisz tak naprawdę za rzeczywisty czas postoju. W miastach objętych zasięgiem danej aplikacji działa przeważnie naliczanie sekundowe. Nie musisz się martwić, że zanim załatwisz wszystkie swoje sprawy termin ważności twojego biletu minie. Z aplikacją zaczynasz i kończysz naliczanie w dowolnym momencie.

3.Atrakcyjne opcje dodatkowe

Najlepsza aplikacja do parkowania to taka, która gwarantuje użytkownikowi cały szereg dodatkowych możliwości ułatwiających mu korzystanie z samochodu. Przykładowo w aplikacji AnyPark masz do dyspozycji także myjnię samochodową, opcję lokalizowania samochodu na parkingu czy wyszukiwanie najbliższego wolnego miejsca parkingowego (oczywiście przy uruchomionej geolokalizacji).

Czy aplikacja do parkowania może sprawiać problemy? Jedynie wtedy, gdy w strefie płatnego parkowania zapomnisz umieścić za szybą etykietę z nazwą aplikacji,  której dokonałeś opłaty. Wówczas kontroler nie będzie wiedział, w jakim systemie szukać należności i może uznać, że postój pojazdu nie został opłacony. Grafikę można zwykle zamówić pocztą lub wydrukować na własną rękę z wzorów dostępnych w sieci.