Skarby Teneryfy – La Orotava

La Orotava to jedno z najpiękniejszych miast, jakimi może nas oczarować Teneryfa, oraz ciekawy cel wycieczki dla wielu miłośników kolonialnej architektury. Co warto zobaczyć w miejscowości, która znana jest z kolonialnego charakteru oraz kwiatowych dywanów?

Czym wyróżnia się La Orotava?

La Orotava to przede wszystkim piękne budowle, które zachwycą każdego miłośnika architektury. Jednym z tych miejsc, których w trakcie wycieczki po mieście nie można pominąć, jest Casa de los Balcones. To jedna z najpiękniejszych zabytkowych rezydencji na Wyspach Kanaryjskich, obecnie wykorzystywana jako siedziba muzeum. Warto do niego zajrzeć przed dalszą wędrówką po Teneryfie i jej miasteczkach, gdyż zgromadzona tu ekspozycja zasługuje na większe zainteresowanie ze strony gości. Zwiedzanie miasta nie może się też obejść bez wizyty w tak ciekawym miejscu, jakim jest Muzeum Dywanów. Tu skupiono się na kwiatowych dywanach, których tworzenie jest jedną z najważniejszych tradycji w tej części wyspy.

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

La Orotava zachwyca Muzeum Rzemiosła Artystycznego Iberoameryki – placówką, która zachwyci każdego miłośnika rzemiosła, oraz ogrodem botanicznym, którego szata roślinna zadziwia swoją różnorodnością. W mieście tym nie brak również pięknych placyków i historycznych uliczek, wielkie wrażenie na zwiedzających robią też miejscowe kościoły. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że La Orotava jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, a spędzony tu czas dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Więcej można przeczytać pod adresem strony www.buenos.pl.