Włoskie skarby – Bolonia i jej atrakcje

Bolonia to wspaniałe miasto, którym Włochy mogą oczarować każdego miłośnika historii. Co warto zobaczyć w tym mieście? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę? Oto kilka propozycji dla tych miłośników podróży, którzy chcą w najbliższym czasie zwiedzić Bolonię.

Zwiedzanie Bolonii

Wycieczki po Bolonii to nie lada gratka dla tych, którzy stawiają na spacery po wąskich uliczkach  historycznym charakterze, oraz na relaks na miejskich placach, otoczonych budynkami z czasów średniowiecza. Plac Neptuna czy Piazza Maggiore – oto bardzo ważne punkty na mapie miasta, których nie można pominąć.

Zwiedzanie Bolonii to nie lada gratka dla miłośników sztuki sakralnej, a znajdujące się na terenie miasta świątynie robią wrażenie. Czytając o zabytkach sakralnych w Bolonii na stronie https://bestholidays.pl/, to jednym z ciekawszych kościołów w Bolonii jest bazylika św. Petroniusza, mogąca się pochwalić cennymi freskami z XV wieku. Drugim kościołem, którego w trakcie wycieczki po Bolonii nie można pominąć, jest bazylika św. Szczepana, która swą obecną formę zyskała dzięki połączeniu w jedną bryłę aż siedmiu wiekowych świątyń. Jedną z nich jest Bazylika Grobu Pańskiego – najstarsza, a jednocześnie najchętniej zwiedzana przez turystów. To cenna pamiątka z czasów średniowiecza, obok której nie można przejść obojętnie.

Co jeszcze można zobaczyć w tym wyjątkowym włoskim miasteczku?

Bolonia może się pochwalić ogromną ilością zabytkowych gmachów, którym w czasie wycieczki warto poświęcić swój czas. Na liście najpiękniejszych gotyckich rezydencji znajduje się Palazzo del Podesta – okazały gmach, którego elewacja skutecznie przyciąga uwagę turystów. Pięknie prezentuje się też budynek dawnego Uniwersytetu, którego wnętrze zdobią wspaniałe freski i kolekcje dawnych herbów. Taka dekoracja sprawia, że wizyta w wiekowych murach tego budynku może się dla każdego z nas okazać ciekawą przygodą. Miłośnicy historii powinni też zajrzeć do Biblioteki Salaborsa, pod którą zachowały się fundamenty budowli z czasów rzymskich. Dzięki przeszklonej podłodze wciąż możemy cieszyć się ich widokiem, a przy okazji poznawać dzieje Bolonii.

A co z tymi, którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami? Dla nich rewelacyjnym miejscem będą wieże, wznoszone w XII i XIII wieku przez bolońskich kupców. Do dziś zachowało się 20 obiektów tego typu. Zajmują one bardzo ważne miejsce w panoramie miasta, są też rewelacyjnymi punktami widokowymi, z których można podziwiać Bolonię z wyjątkowej perspektywy.